Dobry dentysta Zabrze - Stomatologiczny

Klinika stomatologiczna Zabrze

Dziecko będzie miało okazję obejrzeć wszystkie

Jak tu zaprowadzić dziecko do stomatologa skoro samemu się bardzo boi takiej wizyty? No tak, ale nie można pozwolić na to, żeby dziecko zaniedbało swoje zęby. Warto pokazać swojemu dziecku, że gabinet denty

Dobry dentysta Zabrze - Stomatologiczny Klinika stomatologiczna Zabrze
styczny nie jest wcale takim złym miejscem jak to się czasem może wydawać. My jako dzieci najpewniej nie mieliśmy dostępu do czegoś takiego, jak wizyta adaptacyjna.Obecnie pociechy w najróżniejszym wieku można zapisać na taka wizytę, która przełamuje strach przed lekarzem, jakim jest dentysta. Warto sprawdzić, czy w gabinecie do którego wybieramy się z dzieckiem znaleźć można taką ofertę. Na czym polega taka wizyta adaptacyjna? Przede wszystkim na poznaniu samego lekarza i na czym polega dokładnie jego praca. Dziecko będzie miało okazję obejrzeć wszystkie narzędzia z bliska - nawet bez konieczności otwierania buzi. Wiele dzieci boi się na pierwszej wizycie usiąść na fotel. Jednak na pewno ten strach będzie przełamany, jeżeli tylko lekarz przy udziale rodzica wszystko odpowiednio zaprezentuje. Tak, takie wizyty pomagają oswoić się dzieciom z takim lekarzem, który zaprezentuje również jak prawidłowo myje się zęby.


Badania wykazują że nawet lekarze z

Planowana wizyta u dentysty budzi niepokój, a często trudny do opanowania lęk u wielu pacjentów. Szacuje się, że paniczny strach dotyka około 4% pacjentów i z jakiegoś powodu są to głównie mężczyźni. Nie ma sposobu, aby dotknięty dentofobią pacjent poddał się leczeniu inaczej niż przy użyciu narkozy.

Współczesna stomatologia jest prężnie rozwijającą się gałęzią medycyny i właściwie każde dziesięciolecie przynosi stanowiące małą rewolucją rozwiązania ułatwiające diagnostykę, leczenie i eliminujące ból. Mimo to, stomatolog i gabinet dentystyczny z maszyną do borowania w tle sprawiają, że wielu bierze przysłowiowe nogi za pas. Podobno aż ponad 50% pacjentów odczuwa silne zdenerwowanie przed wizytą i wielu z nich nigdy nie podejmie leczenia, pomimo nasilających się dolegliwości bólowych.

Odwracając role, warto czasami zastanowić się, co czuje dentysta, gdy zajmuje miejsce na niewygodnym stołku, pochylając się z troskliwą uwagą nad często zupełnie nieprzewidywalnym pacjentem. Badania wykazują, że nawet lekarze z długoletnim stażem często odczuwają silne zdenerwowanie, którego jednak, w odróżnieniu od pacjenta nie wolno im okazać.


Bo posiada on wszelkie uprawnienia do

Idąc do stomatologa możemy być pewni, że trafiamy w kompetentne ręce. Bo posiada on wszelkie uprawnienia do praktykowania, a gabinet dentystyczny jest miejscem jego pracy. Nie wolno pozwolić na to, aby kierował nami fałszywy strach. Każdy stomatolog posiada uprawnienia do leczenia schorzeń zębów, schorzeń jamy ustnej i obszaru twarzoczaszki, oraz okolic do nich przyległych. Każdy dentysta może specjalizować się w chirurgii stomatologicznej, w chirurgii szczękowo-twarzowej, oraz w ortodoncji. Ortodoncja jest działem stomatologii i zajmuje się leczeniem wad zgryzu, korygowaniem nieprawidłowości zębowych, oraz leczeniem wad szczękowo-twarzowych. Jak również w periodontologii, która również jest jedną z dziedzin stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej, oraz profilaktyką. Dentysta może też specjalizować się w protetyce stomatologicznej, stomatologi zachowawczej z endodoncją, w stomatologii dziecięcej, w epidemiologii. Specjalizację może rozpocząć po skończeniu studiów wyższych magisterskich. Specjalizacja trwa od trzech do sześciu lat. W tym najdłużej w przypadku chirurgii twarzowo-szczękowej.